1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-29, 12:03   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Walczymy i nie poddamy się !
Mama czuje się nieźle, choć faktycznie znów ma większe problemy z chodzeniem...po prostu czuje "słabość" w nogach. W domu porusza się podtrzymując mebli ale ogólnie jest samodzielna, pierze, gotuje, sprząta.
Wizyta w Pani onkolog prowadzącej w najbliższy poniedziałek tj 04.04. Próbowałam wcześniej ale Pani dr nieobecna.
Nie wiemy jak duże to zmiany ale myślimy ze znów zaproponują naświetlania. Przedtem mama miała 5 naświetlań w sierpniu i właściwie przez prawie 8 miesięcy było "czysto" a przynajmniej zmiany nie były uchwytne na tomografie.....Modlimy się aby odpowiedz na kolejne naświetlania była równie dobra.
Pozdrawiam wszystkich walczących i ich rodziny.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-15, 14:15   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
U nas wszystko oki i oby trwało to ja najdłużej. Mama je coraz więcej :) i czasem zapominamy o chorobie. Nie ma niepokojących objawów. Mimo stwierdzonego zespołu LEMS z chodzeniem radzi sobie dobrze. Sprząta, gotuje i krząta się całymi dniami po domu. Z utęsknieniem czeka na wiosnę aby wyjść do ogródka, gdyż od wielu miesięcy jej życie toczyło się w domu i w szpitalu. Nadal często odpoczywa i kładzie się w fotelu przed telewizorem w ciągu dnia ale to raczej z braku zajęć :) Póki co boi się pojechać na spacer czy do sklepu....często jej zimno więc głównie dlatego nie chce wychodzić na zewnątrz.
Dwa razy w tygodniu ma wizyty pielęgniarki z hospicjum. Dwa tygodnie temu maiła niskie ciśnienie i zaaplikowali nawet kroplówkę, ale nie skarżyła się na żadne dolegliwości.
10.03 miała wykonany kontrolny tomograf głowy, a jutro jedzie na tomograf klatki piersiowej i płuc. Wyniki i wizytę u onkolog prowadzącej będziemy mieć dopiero po świętach. Trzymajcie kciuki aby było ok :)
Pozdrawiam wszystkich walczących i ich rodziny.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-03, 11:27   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Witam,
U mamusi bez istotnych zmian. Kaszlu nie ma. Innych objawów nie zgłasza. 10.03 kolejny tomograf.

Znalazłam ciekawy artykuł http://www.alivia.org.pl/...ada-obiecujaco/ i jestem ciekawa czy gdzieś w Polsce czy Europie są prowadzone badania kliniczne z wykorzystaniem tego leku ? Gdzie szukać Europejskiego Instytutu Onkologicznego ?
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-15, 19:18   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Witam, dzis pierwsza wizyta u onkologa po zakonczonych w listopadzie IV cyklach chemioterapii i zakonczonym miesiac temu 5 dniowym naswietlaniu klatki piersiowej.
Ogolny stan mamy zadowalajacy, bez objawow kaszlu czy duszności, osluchowo tez w porzadku.
Wykonano tez rtg klatki piersiowej oraz usg jamy brzusznej.
Nie mamy opisów z tych badań ale bylam obecna przy usg i pani doktor stwierdzila ze wątroba i nerki bez zmian....ogolnie jama brzuszna bez uchwytnych zmian poza polipami w woreczku zolciowym.

Wiem ze teraz bez pelnego obrazu i diagnostyki to tylko gdybanie, ale czy rak pluc przerzut w to miejsce ?
Dodam ze na tg z poczatku grudnia ( dolaczone na str 4) woreczek jest obkurczony i z zalegajaca trescia.
Ponadto mama od zakonczenia chemii miewa mdlosci k wymioty po zjedzeniu czegos tlustego czy ciezkiego ( ogolnie ma diete lekkostrawna i nie ma tego problemu...ale czasem "skusi sie" na cos i potem sa wlasnie wymioty)
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-24, 21:40   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Terlewa, majkelek, JustynaS1975 bardzo Wam dziekije za szybką odpowiedz i ogolnie za to ze jestescie a na dodatek poswiecacie swoj prywatny czas. Ogolnie forum od poczatku naszej walki jest mi ogromnym wsparciem :)
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-24, 19:16   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Witam, chcialam zapytac o rozpoznanie wspolistniejace - Leukocytoza , ktore zostalo obecnie u mamy zdiagnozowane. Rozumiem ze chodzi o zla liczbe leukocytow ale czy w mamy przypadku to duze rozbieżności ? Czy mozna miec nadzieje ze badania krwi wroca do normy skoro 2 miesiace od podania chemii nadal sa zle ?
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-21, 12:06   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
majkelek bardzo dziękuje za szybką odpowiedź.

Czy jest możliwe aby obecna radioterapia klatki piersiowej "uaktywniła" zmiany w głowie albo spowodowała że stały się bardziej odczuwalne ( bo przed pójściem do szpitala nie działo się dosłownie nic niepokojącego) ? Czy radioterapia płuc może być przeciwwskazaniem do wykonania obecnie TK głowy ? Jak długo po naświetlaniach można bezpiecznie wykonać tk ?
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 23:44   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i slowa wsparcia. Majkelek dzieki :) jak beda wyniki wkleimy.
Mama od poniedzialku jest w szpitalu. Od wtorku 19.01 ma naswietlana klatke piersiowa. Czuje sie oslabiona, sporo spi. Przed radioterapia robili jej jakies badania ( tk?) aby zaznaczyc obszar naswietlania. Dodatkowo daje o sobie znać oslabienie nóg ( mama ma zespol miasteniczny) a od 3 dni nie przyjmuje lekow od neurologa ( zapomniala zabrac a szpital nie zapewnia.....jutro dowieziemy).
Wczoraj po pierwszym naswietlaniu podczas pojscia do wc zakrecilo jej sie w glowie i zarzucilo na lewa stronę :( ponadto zadzwonila w srodku nocy do brata proszac o szklanke wody ( myslala ze jest w domu ). Bardzo chcialabym aby byly to efekty osłabienia czy zaspania.....ale boje sie ze to moze byc znoe cos w glowie. :( :( :(
Ostatni tk pluc, głowy, brzucha miala na poczatku grudnia. Czy po zakonczonych naswietlaniach pluc ( ma ich byc narazie 5) robi sie tk kontrolne od razu czy po jakims czasie ? Kogo prosic o to aby przy tk pluc zrobili i tk głowy tj szpital gdzie jest teraz na radiotrapi czy onkologa ze szpitala gdzie jej zakladali zielona karte i podawali chemię ?
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-05, 13:00   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Witam,
U mamy bez istotnych zmian. W czasie świąt pojawiły się nudności i ponowna obawa że to może być skutkiem pojawienia się jakiś zmian w głowie. Minął ponad miesiąc od zakończenia IV cykli chemii. Wymioty trwały kilka dni i ustały więc przyjęliśmy to za błędy żywieniowe bo podczas świąt mama próbowała troszkę cięższych dań niż je zazwyczaj.
Wczoraj udało nam się dostać na konsultację u radiologa. Mamy ustalony termin naświetlań klatki piersiowej od 18.01 przez 1-2 tygodnie. Najpierw jednak będzie wykonany kontrolny tomograf. Sama naciskałam na radioterapię i wszelkimi sposobami próbowałam przesuwać termin a teraz kiedy pojawiła się taka opcja zaczęłam wątpić w jej celowość. Dostaliśmy całą listę możliwych skutków ubocznych i mama jest po prostu tym przerażona...na dodatek smuci ją opcja pozostania znów kilku/kilkunastu dni w szpitalu.
Czy w chwili obecnej tzn stabilizacji i braku szczególnych dolegliwości warto już robić tą radioterapię?
Wcześniej majkelek podawał wyniki które wskazują że celowe ( przy postaci ograniczonej DRP lub bez przerzutów odległych z dobrą kontrolą zmian w płucu) wydaje się zastosowanie radioterapii już w czasie chemioterapii bądź niezwłocznie po niej ....a co teraz kiedy minie 1,5 miesiąca od zakończenia chemioterapii ?
Czytałam w internecie że radioterapia jest metodą raczej bezpieczną ale po przeczytaniu informacji jakie dostaliśmy i tych wszystkich możliwych powikłaniach też jestem sceptycznie nastawiona :( Nie mam kogo zapytać.....pani radiolog zarówno w szpitalu jak i w gabinecie prywatnym miała dla nas zaledwie kilka minut...
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-11, 22:41   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
odyn78 tak masz rację nie myślę czekać. ...ta bezczynności mnie strasznie męczy. Wiem ze drobnokomorkowy szybko rośnie i tworzy przerzuty. W najblizszy wtorek wybieram sie na prywatną wizytę do Pani radiolog.....czekam tez na odpowiedz innej placówki w sprawie możliwość zastosowania u mamy brachyterapii. Probujemy walczyc z czasem :( :( :(
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-08, 17:34   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Witam :) Mama czuje się coraz lepiej choc nadal oslabiona -to mysle jeszcze skutek 4 chemii. Duzo odpoczywa , apetyt juz sie poprawil, kaszel niezbyt intensywny. Jedynym problemem nadal pozostaja nogi, choc musze przyznac ze jest duzo lepiej, no i drżenie rak - czy to moze byc skutek chemioterapii ? Wszyscy jestesmy bardzo szczesliwi ze choroba przynajmniej narazie stanęła bo to daje nam szanse na normalne święta. Mama dostala skuerowanie na konsultacje radiologa w innym szpitalu i tu trafiliśmy na mur bo najblizszy termin jest na lutego - bo Pani dr nie napisala na skierowaniu "pilne" a szpital nie wydal nam "zielonej karty" pacjenta onkologicznego.......Czy powinnismy o nia wystapic ? Poki co umowilam sie na wizytę prywatna bo ta sama Pani dr do ktorej mamy najblizszy wolny termin w lutym, prywatnie jest dostepna od razu :) Nie chcemy czekac gdyz "zapalilo sie zielone swiatlo" i wierzymy ze radioterapia moglaby zwiekszyc jej szanse. Walczymy z czasem bo martwimy sie ze ta srabilizacja moze sie skonczyc. Onkolog prowadzaca napisala na skierowaniu rak pluca bez aktywnych przerzutow do glowy i jamy brzusznej, choroba ograniczona.Czy to faktycznie choc troszke zzwieksza jej szanse ?

[ Dodano: 2015-12-08, 17:42 ]
Z innym lekarzem chce dodatkowo skonsultowac mozliwisc zastosowania u mamy brachyterapii. Licze ze lekarze zdecyduja co teraz moglo by sie okazac bardziej skuteczne.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-24, 21:56   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Córka Ireny Dziekujemy za podzielenie sie historia i wspolczujemy ze Twoja zakonczyla sie tak smutno :(
Mama po drugiej chemii ma podawane zastrzyki przeciwzakrzepowe ktore aplikuje sie w brzuch. To lekarz z hospicjum je przepisal - stad namawiam wszystkich ktorzy maja chorego leczonego paliatywnie aby korzystali z pomocy hospicjum domowego. Staramy sie na biezaco monitorowac stan i samopoczucie mamy. Stad ten kaszel troche nas niepokoi.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-24, 19:49   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Dodam jeszcze ze wczesniej tzn od kilku miesiecy mama miala raczejj suchy kaszel sporadycznie i twierdzila ze ciwzko jej "odkaszlnac" . Teraz kaszel jest mokry i mama czuje wiejszy komfort...no ale jest tez bardziej intensywny :( :( :( Za tydzien tomograf ....przeraźliwie sie boje.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-16, 19:56   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
Witam, dzis mama skonczyla trzydniowy IV cykl I linii chemii. Czuje się porzadku i wyglada calkiem niezle. 2 grudnia ma sie stawic na oddzial celem wykonania tk glowy, pluc i brzucha. Na moje pytania co dalej lekarka odrzekla ze najpierw wyniki bo nie ma co prognozowac :( . Ma pozostac w szpitalu ponowie 3 dni. Nie wyjasniono po co..tylko ze beda jej robic badania....Moze teraz potrzebne kolejne konsylium ? Poprzednie ustalilo IV cykle chemii. Bardzo sie martwie co dalej....specjalnie przejechalam setki km aby dowiedziec sie co teraz planuja lekarze...ale moze faktycznie trzeba poczekac na wyniki. To Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu jest wysoko ocenuane wiec pozostaje mi sie zdac na wiedze i fachowosc lekarzy.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
siostra radke

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 53308

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-11-13, 14:25   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
majkelek
Dziękuje za szybką odpowiedź. Przeczytałam wcześniejszy link odnośnie włączenia radioterapii i zaciekawiły mnie te badania, gdyż szansa przeżycia 2 lat w naszym przypadku rośnie o jakieś 10 %, a to i tak dla nas bardzo dużo.
Mam pytanie czy w Polsce jest to już uwzględnione w jakiś schematach leczenia na jakich opierają się lekarze ? Przepraszam za pytanie ale czeka mnie rozmowa z lekarzem prowadzącym, a ponieważ wiem, że nie będzie łatwa, szukam jakiś argumentów, danych którymi mogłabym się podeprzeć. Mimo że do rodzinnego domu i szpitala dzieli mnie prawie 500 km staram się zawozić i odbierać mamą aby mieć szanse rozmowy z lekarka prowadzącą, choć i tak nie zawsze się udaje, bo lekarz jest dosłownie oblegany. Najgorsza ta bezsilność kiedy szuka się pomocy a jest się zdanym na "ograniczenie czasowe" a nawet humor lekarza prowadzącego. Dlatego tak bardzo jestem wdzięczna za pomoc tu na forum. To moja mama - jedyna na świecie a więc jestem gotowa zrobić wszystko byleby jak najdłużej z nami była. Jeśli nie przekonam lekarza, spróbuje u ordynatora. Co jeśli i to nie poskutkuje ? Czy są w Polsce prywatne Kliniki onkologiczne które podają chemię czy radioterapię?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group